Wystaw przedmiot Dodaj ogłoszenie
Logowanie Rejestracja

Witaj gościu!

Zaloguj się lub zarejestruj jeżeli nie masz konta

Połącz konto!

Połącz konto z portalami społecznościowymi

FAQ

Podstawowe zasady korzystania z Rentalo.pl

1. Czym jest Rentalo.pl?

Rentalo.pl to nowoczesny serwis, który oferuje Wam bezpieczne pożyczanie przedmiotów różnego rodzaju innym osobom z najbliższej okolicy na określony czas oraz za określoną stawkę. Załóżmy, że chcesz wybrać się ze znajomymi na wycieczkę rowerową, ale nie masz roweru. Nic trudnego: dzięki Rentalo.pl w sposób łatwy i szybki możesz pożyczyć go od sąsiadów z najbliższej okolicy. Z jednej strony użytkownicy wystawiają i pożyczają swoje przedmioty z drugiej natomiast osoby poszukujące wypożyczają je. Cała transakcja odbywa się za pomocą Rentalo.pl. Odbioru i zwrotu przedmiotów użytkownicy dokonują osobiście.

2. Kto może korzystać z Rentalo.pl?

Z serwisu mogą korzystać osoby pełnoletnie, firmy oraz osoby powyżej 13-tego roku życia upoważnione za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych posiadających konto bankowe.

3. Czy korzystanie z serwisu jest płatne?

Korzystanie z serwisu oraz wystawianie przedmiotów jest bezpłatne. Serwis jedynie pobiera opłatę w postaci prowizji w wysokości 5% od kwoty przeprowadzonej transakcji.

4. Co zrobić abym mógł w pełni korzystać z serwisu?

Należy zarejestrować się w serwisie. Dokonać pełnej aktywacji konta klikając na link przesłany droga mailową na podane przez Ciebie konto e-mail. Wypełnić wymagane dane osobowe. Od tej chwili możesz wystawiać i pożyczać przedmioty.

5. Czy wymagana jest weryfikacja konta bankowego?

Nie. Jednak w przypadku gdy chcesz zostać rzetelnym i zaufanym użytkownikiem należy dokonać pełnej weryfikacji konta bankowego. W tym celu należy przelać 6 zł na nasze konto bankowe. W ciągu 3 dni od dokonania przelewu otrzymasz potwierdzenie o pełnej weryfikacji Twojego konta.

6. Jak przeprowadzić mam weryfikację?

Przejdź do panelu użytkownika. W zakładce moje konto kliknij w weryfikacja – w tym momencie zostaniesz przeniesiony do podstrony, która w prosty i intuicyjny sposób pozwoli Ci przejść drogę weryfikacji. Zajmie Ci to dosłownie 3 minuty.

7. Czy po weryfikacji konta bankowego zostanę inaczej oznaczony?

Tak. Po pełnej weryfikacji Twoje konto wzbogaci się o informację, że jesteś użytkownikiem zweryfikowanym. Informacja pojawi się na Twojej wizytówce oraz na wszystkich wystawionych przez Ciebie przedmiotach.

Wystawianie przedmiotów

1.  Jak mogę wystawić przedmiot?

Jeśli masz już przygotowane przedmioty to ich umieszczenie w serwisie jest bardzo proste. Należy kliknąć wystaw przedmiot z poziomu serwisu lub z poziomu panelu użytkownika. Następnie wystarczy zdjęcie, szybki opis i informacja, ile kosztuje wypożyczenie. Możesz ustawić kaucję oraz karę za opóźnienia oddania Twojego przedmiotu.

2. Na jaki okres mogę wystawić przedmiot?

Określenie okresu zależy od Ciebie. To Ty ustalasz w momencie wystawiania przedmiotu czy chcesz wypożyczyć przedmiot na dzień, tydzień lub miesiąc.

3. W jaki sposób ustalić kaucję za przedmiot?

Kaucję ustalasz Ty. Przemyśl dokładnie jaka ma być wysoka. Sprawdź w jakim stanie jest Twój przedmiot i spróbuj procentowo oszacować jaka kwota mogłaby być zabezpieczeniem Twojej transakcji.

4. Kto może wypożyczyć mój przedmiot?

Podczas wystawiania przedmiotu dajemy Ci dwie opcje wyboru pomiędzy: wszystkimi użytkownikami a użytkownikami tylko zweryfikowanymi. Do Ciebie należy decyzja komu chcesz zaproponować swój przedmiot.

5. Czy mogę edytować przedmioty wystawione?

Tak. W każdej chwili możesz dokonać zmian w wystawionych przedmiotach. Dokonujesz tego za pośrednictwem panelu użytkownika/moje przedmioty.

Pożyczanie przedmiotów

1. Jak mogę pożyczyć przedmiot od kogoś?

Korzystając z wyszukiwarki wyszukaj interesujący Cię przedmiot wśród wielu ofert złożonych w naszym serwisie. Możesz wybierać pomiędzy osobami prywatnymi a firmami, które profesjonalnie zajmują się wypożyczaniem. Dokładnie zapoznaj się z wyszukaną ofertą. Uważnie przeczytaj jakie są warunki rezerwacji, przejrzyj opinie osoby lub firmy wystawiającej przedmiot. Jeśli zdecydowałeś się na wypożyczenie wybierz datę i kliknij rezerwuję. W tej chwili poczekaj na potwierdzenie dostępności przedmiotu z drugiej strony transakcji. 

2. Kiedy powinienem zapłacić za pożyczony przedmiot?

Po akceptacji przez wystawiającego przedmiot zgodnie z zawartym opisem masz możliwość zapłaty przelewem na jego konto lub gotówką podczas odbioru przedmiotu.

3. Jak oddać mam pożyczony przedmiot?

Poinformujemy Cię drogą mailową przed terminem jego zwrotu. Wszystkie szczegóły zwrotu podane były na karcie przedmiotu. Liczymy również, że jako osoba rzetelna będziesz osobiście pilnował tego terminu.

4. Jak mogę wystawić opinię?

Kiedy transakcja dobiegła końca należy wystawić pozytywną lub negatywną opinię. To dzięki Wam zbudujemy serwis z wartościowymi użytkownikami. Opinie wystawiamy za pośrednictwem panelu użytkownika/moje opinie.

5. Jeśli coś zostało zniszczone co powinienem zrobić?

Przede wszystkim porozmawiaj w druga stroną transakcji. Spróbujcie rozstrzygnąć to pomiędzy sobą. W przypadku kiedy nie możecie dojść do porozumienia możecie poinformować nas - przesłać zaszła sytuację, zdjęcia, umowę. Nasz serwis podejmie się mediacji w celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Wami. 

Wystawianie ogłoszeń

1. Jak mogę wystawić ogłoszenie w serwisie?

Wystawienie ogłoszenie zajmie Ci dosłownie 2 minuty. Opisz czego poszukujesz, ustal termin wyświetlenia ogłoszenia i czekaj na odpowiedź. Ogłoszenie wystawisz za pośrednictwem panelu użytkownika/moje ogłoszenia.

2. Kto może odpowiedzieć na moje ogłoszenie?

Każdy kto ma poszukiwany przez Ciebie przedmiot jednocześnie wystawiony  w rentalo.pl. 

3. Czy zostanę poinformowany o odpowiedzi na moje ogłoszenie?

Tak. Otrzymasz informację drogą mailową oraz powiadomienie w serwisie.

4. Czy wystawienie ogłoszenie jest płatne?

Nie. Zarówno wystawienie jak i odpowiedź na ogłoszenie jest bezpłatne.

Opłaty

1. Jaką prowizję pobiera serwis?

Opłata pobierana jest tylko i wyłącznie za przeprowadzoną transakcje. Prowizja wynosi 5% brutto od każdej transakcji.

2. Kiedy mam zapłacić prowizję?

Należną prowizję należy uregulować do 5-go dnia następnego miesiąca kalendarzowego.

3. Czy mogę otrzymać fakturę?

Tak. W tym celu należy skontaktować się z nami oraz przesłać dane potrzebne do wystawienia faktury Vat.

Punkty i rangi

 

1. Czym są punkty w panelu użytkownika?

Za czynny udział w życiu naszej społeczności otrzymujesz od nas punkty. Zdobywając je za każdą aktywność masz możliwość pokazania Twojego doświadczenia i zaangażowania w naszym serwisie. Czym wyższa Twoja pozycja tym większe zaufanie i prestiż wśród innych użytkowników. Zdobyte punkty możesz obserwować w swoim panelu użytkownika. Zdobywaj punkty i zostań naszym Ekspertem.

2. Za co otrzymuję punkty?

Za rejestrację w serwisie - 100pkt.

Za wystawienie przedmiotu - 15pkt

Za wypożyczenie przedmiotu od kogoś - 20pkt

Za wystawienie ogłoszenia - 15pkt

Za wystawienie opinii - 10pkt

Za uzupełnienie profilu - 5pkt

Za polecenie serwisu znajomemu - 10pkt

Za weryfikację przelewem - 15pkt

Za weryfikację dokumentów - 15pkt

3. Jaką rangę mogę zdobyć zbierając punkty?

Nowicjusz - 250pkt

Aktywny nowicjusz - 500pkt

Obywatel Rentalo.pl - 1000pkt

Stały bywalec - 2000pkt

Pożyczanie mam we krwi - 4000pkt

Doświadczony w boju - 7000pkt

Główny specjalista - 10 000pkt

Doradca rentalo.pl - 15 000pkt

Ekspert Rentalo.pl - 20 000pkt

Guru - 50 000pkt

Wkrótce Twoje punkty za aktywność będą również dawały Ci możliwość wymiany na nagrody - ale o tym wkrótce.