1. Strona główna
  2. >
  3. Blog
  4. >
  5. Namioty i sprzęt na eventy
Poprzedni Następny

Namioty i sprzęt na eventy

Wydarzenia o różnych charakterze, czy to prywatne imprezy okolicznościowe, czy eventy firmowe wymagają odpowiedniego przygotowania. Coraz częściej decydujemy się na ich organizację na wolnym powietrzu. Niestety kreowanie takich imprez wymusza zastosowanie dodatkowych rozwiązań, jak skorzystanie z różnorodnych namiotów, mebli eventowych czy innych sprzętów niezbędnych do organizacji wydarzenia. Zakup sprzętu tego rodzaju to spory wydatek, dlatego genialnym sposobem na zorganizowanie imprezy taniej, a jednocześnie dopracowanej w każdym detalu jest wypożyczenie poszczególnych elementów, co uczyni event wyjątkowo udanym.

Imprezy, na które warto wypożyczyć namioty i inne sprzęty

Kiedy warto rozważyć wypożyczenie sprzętu eventowego?

Realizacja imprezy na świeżym powietrzu to dużo większa przestrzeń, aniżeli ta w pomieszczeniach zamkniętych. To alternatywa, w której liczba gości nie stanowi problemu, a klimat imprezy jest wyjątkowo przyjemny. Wydarzenia w plenerze z wykorzystaniem namiotów i innego sprzętu, to opcja, z którą będą one udane bez względu na pogodę. Z reguły takie imprezy i uroczystości nie są organizowane z dnia na dzień, dlatego też wypożyczenie odpowiedniego sprzętu z wyprzedzeniem, pozwoli przygotować się na każdą ewentualność. 

Namioty pozwalają ochronić gości przed deszczem, a co równie ważne, za sprawą doczepianych ścian, są także świetnym wsparciem podczas mocniejszych wiatrów. Dodatkowo stanowią rewelacyjną osłonę w czasie upałów, które potrafią dać się we znaki szczególnie dzieciom czy osobom starszym. To uniwersalna opcja, która pozwala zadbać o komfort uczestników wydarzenia praktycznie o każdej porze roku – nawet zimą np. podczas wydarzeń na stokach narciarskich. 

Wypożyczenie namiotu oraz innych sprzętów eventowych jak meble, może być również świetnym pomysłem w przypadku organizacji wydarzenia w obiektach, które posiadają ogród. Ta dodatkowa przestrzeń pozwoli stworzyć przyjemne miejsce do relaksu i wytchnienia od zaduchu, który panuje we wnętrzach np. sal weselnych. Będzie równie doskonałą opcją do zorganizowania miejsca zabaw dla najmłodszych uczestników imprezy, bądź przeprowadzenia ciekawych pokazów i atrakcji.

Imprezy, na które warto wypożyczyć namioty i inne sprzęty

Bez względu na okazję – wydarzenie firmowe, wesele, piknik osiedlowy, prywatny koncert, uroczystość charytatywna itp. wypożyczenie sprzętu, który wspomoże ich organizację w plenerze, może okazać się najlepszą z decyzji organizatora. Różnorodność modeli zadaszeń i dodatków, pozwala stworzyć wspaniałą scenerię dla imprez rodzinnych jak i eventów firmowych. To sposób na stworzenie wyjątkowych aranżacji, które zachwycą gości, ale i prostych rozwiązań, pozwalających na wygodne przeprowadzenie wydarzenia. Takie elementy wykreują zamierzony klimat i podkreślą charakter wydarzenia. 

Meble eventowe na wynajem – czy to dobry pomysł?

Wynajem mebli eventowych na określoną okazję to coraz popularniejsze rozwiązanie, a wszystko za sprawą ich uniwersalności. Meble pozwalają wnieść funkcjonalność i niepowtarzalny klimat do wydarzenia zarówno odbywającego się w plenerze, jak i we wnętrzach obiektów. Różnorodność możliwości, jakie oferują, pozwala stworzyć pożądaną stylistykę, czy wyraźnie obniżyć koszty imprezy – wypożyczenie w porównaniu z zakupem sprzętu to ogromna różnica w cenie.

Organizowanie uroczystości w plenerze jak ślub czy impreza firmowa wymagają odmiennych mebli, rodzaju namiotu czy dodatkowych elementów jak np. scena dla orkiestry, parkiet do tańców, sprzęt do prezentacji itp. Dzięki możliwości ich wypożyczenia możemy wykreować wymarzone wydarzenie, a przy tym nie martwić się co potem. Po zakończeniu eventu po prostu oddajemy sprzęt, nie myśląc o jego magazynowaniu itd. 

Wypożyczanie namiotów i mebli – dlaczego warto?

Bardzo często organizując imprezę w obiektach z ogrodem, liczymy na to, że w danym miejscu są jakieś meble, stoły, krzesła, które w razie potrzeby wykorzystamy na zewnątrz podczas wydarzenia w plenerze. Niestety nie zawsze tak jest, a dodatkowo nawet dostępne do wykorzystania sprzęty, mogą nie do końca pasować do naszej koncepcji stylistycznej, przez co nie zdają egzaminu. Wypożyczając meble eventowe, mamy dowolność, zyskujemy np. lekkie meble ażurowe i piękne girlandy ze świateł LED do stworzenia romantycznej scenerii zaślubin, bądź masywniejsze ławy i stoły doskonałe do stworzenia piknikowego nastroju eventu. Wynajem jest zatem sposobem na stworzenie spójnej stylistyki imprezy.

Koszty tego rodzaju inwestycji są naprawdę znikome w porównaniu do konieczności zakupienia sprzętu eventowego, jego przechowywania czy transportu na miejsce wydarzenia. To także spora oszczędność czasu – szeroka gama sprzętu do wypożyczenia, pozwala kompletnie wyposażyć się w namiot i pozostałe elementy, często bez wychodzenia z domu! Korzystając z możliwości, jakie oferowane są obecnie online, możemy swobodnie zaplanować każde wydarzenie, wybierając wśród sporej gamy namiotów eventowych, mebli, czy też sprzętów dopasowanych do naszej okazji.

Poprzedni Następny