1. Strona główna
  2. >
  3. Blog
  4. >
  5. Przyczepy kampingowe, czy warto wynajmować?
Poprzedni Następny

Przyczepy kampingowe, czy warto wynajmować?

Wynajem przyczep kempingowych to ostatnimi czasu dosyć popularna opcja wśród miłośników podróżowania w stylu caravaningu. Jeżeli należysz do osób, które jeszcze dotąd nie zdecydowały się na przygodę z przyczepą kempingową, a zależy Ci na sprawdzeniu, czy opcja ta przypadnie Ci do gustu, wypożyczalnia przyczep kempingowym to zdecydowanie miejsce, w które warto się skierować. Jest to również dobra alternatywa dla tych, którzy planują zakup przyczepy – w końcu ocena określonego modelu w praktyce przed podjęciem decyzji o zakupie wymaga jego przetestowania. Po przygodzie odbytej z pomocą wynajętej przyczepy z pewnością łatwiej będzie podjąć decyzję o ewentualnym zakupie lub o rezygnacji z tego pomysłu. Dlaczego wynajem przyczepy kempingowej to dobry pomysł? Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru najlepszej opcji dla siebie?

Wypożyczalnia przyczep kempingowych – czy wynajem przyczep to dobra opcja?

Skorzystanie z opcji jaką dale wypożyczalnia przyczep to zdecydowanie dobry pomysł szczególnie wówczas gdy zastanawiamy się czy zabawa w caravaning to nasza bajka. Co więcej wypróbowanie różnych wariantów przyczep pomoże określić to jakie są nasze potrzeby oraz oczekiwania względem tego rodzaju sprzętu. Układ wnętrza przyczepy, to co ma na wyposażeniu, a czego nam brakuje, jak również rzeczy które okazały się zbędne – to cenne wnioski, które pozwalają wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie na wyjazd, ale i być może przyszły zakup. W zależności od destynacji i liczny osób biorących w udział w wyprawie potrzeby mogą być odmienne dlatego warto mieć to na uwadze podczas przeglądania ofert wypożyczalni.

Koszty wynajmu przyczep są bardzo zróżnicowane. Zależą między innymi od standardu, opcji wyposażenia, ale i rocznika przyczepy kempingowej. Starsze warianty można znaleźć w naprawdę okazyjnych cenach za dobę wynajmu. Wycena obejmować może także dodatkowe opcje oraz kaucję, dlatego warto przed wyborem modelu zapoznać się ze szczegółami oferty wypożyczalni.

Przyczepa kempingowa czy może lepiej kamper?

Oba rozwiązania – zarówno kamper jak i przyczepy kempingowe mają służyć podobnym celom – być domem na czas wyjazdów w nieznane. Wśród głównych zalet kamperów jest łatwiejsza obsługa pojazdu i jeździ się nimi zwyczajnie bardziej komfortowo. Pojazdy z przyczepą podlegają dodatkowo ostrzejszym limitom prędkości. Manewry kamperem są znacznie łatwiejsze aniżeli te z przyczepką, gdyż wymaga to umiejętności i niemałej wprawy. Do jazdy przyczepą niezbędne jest często także posiadanie dodatkowych uprawnień.

Powyższe minusy przyczep kempingowych nie mogą przysłonić jednak ich wielu zalet. Są one bowiem rozwiązaniem doskonałym gdy zależy nam na większej mobilności w miejscach dłuższego pobytu. To świetna opcja dla miłośników zwiedzania, bowiem pozostawiona na postoju przyczepa nie będzie przeszkadzała w podróżowaniu po okolicy i podczas mniejszych wycieczek. Samym samochodem łatwiej o parking w mieście, a przy tym można swobodnie poruszać się nawet po trudnych trasach. Wynajem przyczep kempingowych jest także stosunkowo niedrogi w porównaniu do kamperów, bowiem doba za wypożyczenie tych drugich może być nawet kilkukrotnie wyższa.

Czy podróże wynajmowaną przyczepą to dobra alternatywa dla naszej kieszeni?

Wypożyczalnie przyczep oferują bardzo szeroki zakres możliwości w tym zakresie. Warto zatem mieć na uwadze, że wynajem przyczepy może być bardzo tani, ale zdarzają się również oferty z wyższej półki cenowej. W zależności od wyposażenia itp. elementów ceny za dobę mogą prezentować się w bardzo szerokim zakresie kwotowym. Podróżowanie z przyczepą kempingową pozwala sporo zaoszczędzić na paliwie, szczególnie wówczas, gdy planujemy podróż z punktu A do punktu B, a na miejscu poruszmy się wyłącznie samochodem bez zbędnego balastu. Przyczepa kempingowa pozwala jednak zyskać również niezależność – dzięki niej możemy cieszyć się komfortem swobody poruszania się i parkowania, o co niełatwo podczas wypraw kamperem.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru przyczepy kempingowej z wypożyczalni?

Podczas wyboru przyczepy z wypożyczalni warto dowiedzieć się czy konieczne będą do jej wożenia dodatkowe uprawnienia poza kategorią prawa jazdy B. Niektóre przyczepy tzw. lekkie o masie do 750 kg nie wymagają takowych, dlatego z powodzeniem może poruszać się z nimi na drogach każdy. Niestety lekkie przyczepy to opcja najlepsza dla dwóch osób, które nie planują podróży w większym gronie. Innym aspektem podczas doboru przyczepy z wypożyczalni jest jej solidne wykonanie, w tym wyposażenia. Lepiej zainwestować w wynajem solidniejszej i nieco droższej opcji, niż później mieć niespodzianki na trasie. Dobrej jakości model, w tym sprawny technicznie z pewnością pozwoli cieszyć się większym bezpieczeństwem i komfortem jazdy. Wyposażenie przyczepy kempingowej powinno spełniać oczekiwania uczestników wyprawy, dlatego warto zadbać o wybór wariantu, który pozwala na zapewnienie wygodnej przestrzeni zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Poprzedni Następny