1. Strona główna
  2. >
  3. Blog
  4. >
  5. Wynajem elektronarzędzi - akumulatorowe czy przewodowe?

Wynajem elektronarzędzi - akumulatorowe czy przewodowe?

Wybór elektronarzędzi do domu czy do firmy nie zawsze jest oczywisty. Które jednak wybrać? Akumulatorowe czy przewodowe? Jakie są korzyści a jakie niedogodności z wyboru każdego z nich? 

Elektronarzędzia przydają się niemal w każdym domu, czy to przy remontach, czy przy składaniu mebli. Znacznie skracają czas potrzebny na pracę przy odświeżeniu mieszkania. Są niezbędne dla majsterkowiczów, którzy wiele prac wykonują hobbistycznie lub lubią otaczać się przedmiotami własnej roboty.

Elektronarzędzia akumulatorowe wydają się bardziej powszechne w użytkowaniu. Dużą zaletą jest możliwość prac na zewnątrz budynku. Wtedy nie ma potrzeby podłączenia się do gniazdka, a dzięki wydajnym akumulatorom ich czas pracy jest zadowalający. Wybierając ten typ narzędzi, warto zaopatrzyć się w dodatkowy akumulator. Wynajem elektronarzędzi akumulatorowych ma również tę zaletę, że sprzęt w wypożyczalni pochodzi od jednego producenta, więc do wszystkich narzędzi pasuje jeden typ akumulatora. Dzięki temu możemy wymieniać narzędzia w trakcie prac, zmieniając tylko akumulator. Minusem tego typu elektronarzędzi jest czas pracy. Energii jest tyle, na ile jest załadowany akumulator, w związku z czym może on zapewnić wysokie wartości mocy przez krótki czas lub mniejsze wartości mocy przez dłuższy czas.

Elektronarzędzia przewodowe są mniej mobilne, dlatego warto zwrócić uwagę na długość kabla, szczególnie kiedy robimy coś w ogrodzie, czy pod wysokim sufitem. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest ciągłość pracy, nie musimy się martwić, że w trakcie pracy rozładuje nam się akumulator. Oprócz tego jeśli prace są czasochłonne lub uciążliwe z uwagi na swój charakter (np. podczas szlifowania czy piłowania), konieczna będzie duża moc przez dłuższy okres czasu, a taką otrzymamy tylko przy pomocy elektronarzędzi przewodowych.

Wynajem elektronarzędzi - na co zwrócić uwagę 

Przy zakupie bądź wynajmie elektronarzędzi pierwszą rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest miejsce pracy. Jeżeli w miejscu pracy nie będziemy mieli działającej instalacji elektrycznej, to tym samym nie będziemy mogli używać narzędzi przewodowych. Wyjątkiem jest sytuacja, jeżeli posiadamy agregat prądotwórczy. Elektronarzędzia przewodowe mają tę zaletę, że nie ma w ich przypadku spadku mocy, co zdarza się przy elektronarzędziach akumulatorowych. Natomiast zaletą tych akumulatorowych jest to, że możemy zabrać je wszędzie. Jedyne co nas ogranicza to czas pracy akumulatora. Oba typy narzędzi przy dłuższej pracy się nagrzewają. 

Podsumowanie

Wynajem elektronarzędzi jest opłacalny przy dużych pracach remontowych. Nie musimy inwestować w drogie narzędzia, które nieprędko nam się przydadzą ponownie, a za ułamek ceny zakupu możemy wynająć porządny sprzęt, który znacznie ułatwi nam prace remontowe. Większość elektronarzędzi w wypożyczalniach to sprzęt markowy, wyższej klasy, by zagwarantować satysfakcję nawet najbardziej wymagającego klienta.

Ostatnio na naszym blogu: https://rentalo.pl/wynajem-sprzetu-budowlanego-czy-to-sie-oplaca/