1. Strona główna
 2. >
 3. Blog
 4. >
 5. Nie mam się w co ubrać! A może by tak wypożyczyć?

Nie mam się w co ubrać! A może by tak wypożyczyć?

Każdy z nas w którymś momencie swojego życia staje przed szafą i załamuje ręce, bo nie ma się w co ubrać. Impreza tematyczna, bal przebierańców czy wielkie wyjście to okazje, na które trudno się wcześniej przygotować, zwłaszcza gdy chcemy prezentować się wyjątkowo, a przy tym oryginalnie. Sposobów na wyjście z impasu jest sporo.

Nie mam się w co ubrać! A może by tak wypożyczyć?
 • Możemy strój stworzyć własnoręcznie lub koncepcję przekazać krawcowej, jednak poza dobrym projektem, musimy zadbać o materiały, dodatki, a to wszystko wymaga czasu, cierpliwości i często niemałych nakładów finansowych,
 • Opcją jest zakup gotowego stroju, ale na jedną okazję często bywa to mało opłacalna, a jednocześnie dosyć ryzykowna inwestycja - szczególnie gdy kupujemy coś na szybko online. Nieudany zakup może sprawić, że kreacja przeleży w kącie, bądź nie będziemy czuć się w niej komfortowo. Istnieje również ryzyko, że w podobnym „gotowcu” może pojawić się na imprezie również ktoś inny!
 • Ciekawą opcją może okazać się wypożyczalnia strojów, która oferuje bogaty wybór kreacji, które będą jednocześnie wyjątkowe, niedrogie i, co najważniejsze, po imprezie pozostaną miłe wspomnienia i piękne zdjęcia, a w szafie porządek!

Czy wypożyczalnia strojów to dobre rozwiązanie?

Mając przed sobą wybór stroju na ważną dla nas imprezę, chcemy, aby nasza kreacja prezentowała się niepowtarzalnie, a z drugiej strony pasowała do okazji. Nerwowe poszukiwanie, często wysokie ceny kostiumów i spory dylemat – czy w ogóle będą pasować, to wszystko sprawia, że czujemy się źle. Wypożyczenie efektownego stroju pozwala znaleźć idealne rozwiązanie, a przy tym zyskujemy ogromny wybór i bardzo atrakcyjną cenę. Wypożyczyć możemy stroje karnawałowe, na Halloween, na imprezę andrzejkową, urodziny, imprezy świąteczne, kostiumy i przebrania dla dzieci, a nawet kreacje znanych marek, które wykorzystamy podczas uroczystych balów i wydarzeń towarzyskich! Każdy może wypożyczyć dokładnie to czego oczekuje bez obaw.

Kupić czy jednak wypożyczyć?

Dylemat „kupić czy wypożyczyć” to kwestia indywidualna każdego z nas. Nie każdy lubi mieć coś wypożyczonego, a preferuje zakup rzeczy na własność. Często w wypożyczonym ciuchu nie czujemy się do końca komfortowo, obawiamy się go zniszczyć bądź czujemy się w nim nieswojo. Wszystkie te obawy są zrozumiałe, jednak, gdy stajemy przed wyborem idealnej kreacji, czasami warto rozważyć inne opcje. Jednym z rozwiązań jest wypożyczalnia strojów. Jest to dobre rozwiązanie szczególnie wówczas gdy zależy nam na czasie i chcemy zaoszczędzić. Wypożyczony strój możemy dopasować do tematyki wydarzenia, a dodatkowo po udanej imprezie zwracamy go i nie musimy się o nic martwić.

Kreacje balowe, przebrania i kostiumy potrafią zająć naprawdę dużo miejsca, dlatego decydując się na wariant z ich wypożyczeniem, nie musimy martwić się ich przechowywaniem, ani też czyszczeniem. Materiały tiulowe, z cekinami, suknie na stelażach, kreacje z pióropuszami, perukami i wieloma detalami mogą być naprawdę kłopotliwe w utrzymaniu i pielęgnacji, dlatego ich wypożyczenie na jedną okazję z pewnością będzie rozwiązaniem łatwiejszym. 

Zalety wypożyczonych kreacji

Przeglądanie opcji strojów do wypożyczenia jest świetną zabawą, a dzięki różnorodnym możliwościom, możemy w kilka chwil zyskać „nową twarz” i zmienić się w piękną księżniczkę, walecznego rycerza, superbohatera, drapieżnego kociaka lub Świętego Mikołaja! W zabawie w przebieranki wiek nie ma znaczenia, bowiem każdy może stać się na chwilę kimś innym i rewelacyjnie spędzić czas. 

Uroczystości w gronie znajomych, imprezy rodzinne, bale przebierańców – bez względu na okazję, każdy z nas może wybrać w sporym wachlarzu ofert, swój wymarzony stój. Do zalet wypożyczonych kreacji możemy zaliczyć między innymi:

 • Niesamowity wybór i oryginalność – wśród kreacji do wypożyczenia możemy znaleźć niebywałe perełki, które są niepowtarzalne, wyjątkowe i naprawdę robią wrażenie.
 • Oszczędność pieniędzy – wypożyczenie stroju jest tanie w porównaniu z zakupem czegoś nowego, a jest to szczególna zaleta wówczas, gdy kreację planujemy założyć ten jeden jedyny raz. Można ubrać się niesamowicie bez ponoszenia dużych wydatków i świetnie się bawić. Zaoszczędzone środki możemy przeznaczyć na zakup odzieży, która przyda się na co dzień i będzie nam służyć znacznie dłużej!
 • Oszczędność czasu – poszukiwanie idealnej kreacji w wielu sklepach, przymierzanie, zastanawianie się, czy warto – te dylematy w przypadku wypożyczana są znacznie ograniczone, bowiem możemy szukać stroju, który nas interesuje, w naszym rozmiarze i w niskiej cenie zarazem. Przeglądając ogłoszenia, możemy znaleźć ofertę wypożyczenia interesującej nas kreacji dwa kroki od domu!
 • Mniej nerwów – Zakup stroju może być stresujący zarówno podczas wybierania, jak i później, gdy musimy zastanowić się jak o niego zadbać, gdzie przechowywać. W przypadku wypożyczonych rzeczy, po prostu je zwracamy i nie myślimy co dalej – zostają cudowne wspomnienia i pamiątkowe fotki.
 • Praktycznie minimum formalności – wypożyczanie jest łatwe i przyjemne, nie wymaga specjalnych procedur, a radość z dobrej zabawy bezcenna!

Ostatnio na naszym blogu: https://rentalo.pl/blog/wypozyczenie-pojazdu-na-wyjatkowa-okazje