fbpx

Zresetuj Hasło

Dodaj ogłoszenie
kliknij, aby włączyć zoom
Nic nie znaleziono.
otwórz mapkę
Opcje Wyszukiwania
Wyniki wyszukiwania
19 czerwca 2020

Czy wynajem wózków widłowych to rozwiązanie dla każdego?

Zdarzają się sytuacje, kiedy wynajem wózków widłowych jest koniecznością. Szczególnie na placach budowy lub w magazynie czasem brakuje sprzętu specjalistycznego, który na co dzień nie jest używany, jak właśnie sprzęt potrzebny do rozładunku i załadunku większych towarów. Jeżeli takie sytuacje nie są zbyt częste, to zakup takiej maszyny nie jest opłacalny. Idealnym rozwiązaniem wtedy jest wypożyczenie wózków widłowych.

czy wynajem wózków widłowych to rozwiązanie dla każdego?

Istnieje wiele parametrów, które należy wziąć pod uwagę, zanim zdecydujemy się na wynajem wózka widłowego, tak by przebiegał on bez problemów, a poniesione przez nas koszty były jak najmniejsze.

Zastosowanie wózków widłowych

Popularne wózki widłowe wykorzystywane są nie tylko przy pracach magazynowych, ale także wspomagają prace w innych gałęziach przemysłu, np. w rolnictwie, przy uprawie zbóż czy hodowli drobiu. Także w budownictwie znajdą swoje zastosowanie przy pracach dekarskich czy renowacyjnych, oprócz tego przy rozbiórkach czy wyburzeniach. Jak widać, możliwości zastosowania wózków widłowych jest wiele. Ze względu na różną wielkość, kształt oraz konkretne przeznaczenie, nie każda maszyna może być wykorzystywana do każdej pracy.

Wiele firm, które rozpoczynają swoją działalność, nie chcąc inwestować w nowy, drogi sprzęt decyduje się na zakup sprzętu używanego. Inną opcją, również opłacalną, jest właśnie wynajem wózków widłowych.

Jaki wózek widłowy wybrać?

Bogata oferta modeli pozwala na wybór odpowiedniego sprzętu do warunków, w jakich będzie używany. Jakie parametry więc zadecydują o wyborze konkretnego sprzętu?

Waga przewożonego towaru

W zależności od ciężaru materiałów, jakie będą przewożone, należy wybrać udźwig od 1 t do 30 t. Trzeba też wiedzieć, czy towar ma regularny, czy nieregularny kształt. Na ogół zaleca się, by udźwig wózka był ok. 30% większy od szacunkowej wagi towaru. Jest to niezmiernie ważne, gdyż niedokładne parametry mogą doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. 

Określenie wysokości podnoszenia 

Również wysokość, na jaką towar ma być podniesiony, musi być dokładnie określona. Widły wózka muszą podnieść ładunek na wskazaną wysokość, więc wózek musi mieć zdolność do podnoszenia ciężaru ładunku do tej wysokości. 

Otoczenie oraz powierzchnia pracy

Wózki widłowe mogą być przydatne w magazynie, w fabryce, na budowie, co ma wpływ na to, jaką maszynę wybrać. Przede wszystkim jest to ważne przy określeniu rozmiaru wózka oraz rodzaju opon.

Rodzaje wózków widłowych:

Mamy kilka do wyboru: 

 • wózki czołowe,
 • wózki bocznego załadunku,
 • terenowe masztowe i teleskopowe,
 • wózki paletowe,
 • wózki podnośnikowe.

Także to wyboru mamy rodzaj napędu

 • wózki elektryczne,
 • wózki spalinowe.

Wynajem wózków widłowych – wady i zalety

Z wynajmu możemy skorzystać w paru wariantach:

 • wynajem krótkoterminowy
 • wynajem długoterminowy
 • wypożyczenie wózka widłowego wraz z operatorem
 • wynajem wózków widłowych z możliwością ich późniejszego zakupu

Największą wadą takiego rozwiązania jest oczywiście to, że sprzęt nie jest naszą własnością. Istnieje również ryzyko, że przy złym oszacowaniu parametrów sprzęt nie spełni naszych wymagań, co wygeneruje niepotrzebny wydatek i stratę czasu. Sprzęt będzie trzeba wymienić na inny. Może się również zdarzyć, że wydłuży się termin realizacji zadania, więc sprzęt będzie nam potrzebny na dłużej, niż zakładaliśmy. 

Zaletą natomiast jest oszczędność, gdyż nie musimy inwestować w nowy sprzęt. Wynajem daje nam również możliwość przetestowania danego sprzętu. W ten sposób możemy przekonać się, czy spełnia on nasze oczekiwania i w późniejszym czasie zakupić taki sprzęt na własność. Wynajem wózków widłowych możemy wliczyć koszty w koszty uzyskania przychodu. 

Tak więc, jeżeli potrzebujesz sprzętu do nietypowego zlecenia, a na co dzień nie korzystasz z tego typu sprzętu, to opcja wynajmu jest idealna dla Ciebie. Tak samo, jeżeli planujesz zmianę siedziby firmy.

Podsumowanie:

Wynajem wózka widłowego to również jest koszt, który należy ponieść, więc żeby zaoszczędzić, należy dobrze przygotować się do wynajmu. Niezbędna jest wiedza na temat parametrów towaru oraz określenie, w jakich warunkach sprzęt będzie używany. Przed podpisaniem umowy należy wstępnie oszacować koszty i wybrać najlepsze rozwiązanie. Zawsze uważnie czytaj umowę i zawsze konsultuj zapisy, których nie rozumiesz. W przypadku najmu długoterminowego dbaj o sprzęt, bo to od Ciebie zależy jego żywotność, sprawność i efektywność.

Ostatnio na naszym blogu: https://rentalo.pl/wynajem-elektronarzedzi-akumulatorowe-czy-przewodowe/

Kategoria: Blog
Wyróżnione
Zweryfikowane

Myjka ciśnieniowa Karcher k5 full controll premium plus

50 zł

Wielofunkcyjna aluminiowa platforma drabinowa

60 zł

Makita 18V LXT litowo-jonowa akumulatorowa piła tarczowa

50 zł

Generator Sealey Inverter 2000 W 230 V, 4-suwowy silnik

150 zł

Myjka ciśnieniowa Karcher K2 Compact 110 Bar

35 zł

Koparko-ładowarka Case 590 Super M 4X4

450 zł

 • Szukaj przedmiotów: