fbpx
Dodaj ogłoszenie
Wyniki wyszukiwania

FAQ

Sprawdź poniższe pytania i jeżeli nie znajdziesz wśród nich odpowiedzi rozwiązującego Twój problem wtedy napisz do nas. Kontakt

1. Co to jest Rentalo?

Rentalo to serwis internetowy umożliwiający wypożyczanie przedmiotów i rezerwowanie usług. Dzięki Rentalo możesz zyskać, oferując swoje usługi bądź wypożyczając innym rzeczy, których nie używasz na co dzień. Z Rentalo także oszczędzasz eliminując potrzebę kupna niektórych przedmiotów/sprzętów, których nie potrzebujesz na co dzień.

Rentalo oferuje także współpracę dla firm, które dzięki serwisowi mogą zyskać dodatkowy kanał dystrybucji, oferując w ogłoszeniach usługi, które świadczą i przedmioty, które wypożyczają.

2. Co mogę wypożyczyć na Rentalo?

Użytkownikami Rentalo są zarówno osoby prywatne jak i firmy, które zajmują się wypożyczaniem określonych przedmiotów lub świadczeniem usług. Oznacza to, że na tablicy ogłoszeń zobaczysz wszystkie przedmioty i usługi, które inni użytkownicy zdecydowali się udostępnić. Znajdziesz tam przeróżne rzeczy z 16 kategorii jak np. nieruchomości, sprzęt budowlany, elektronika, sport i wypoczynek, eventy i wydarzenia, oraz wiele innych.

3. Czy korzystanie z Rentalo jest płatne?

Korzystanie z serwisu jest darmowe. Jeżeli chcesz wystawić przedmioty do wypożyczenia, to 3 takie ogłoszenia są w darmowym pakiecie. Jeśli chcesz dodawać więcej ogłoszeń, możesz wykupić odpowiedni pakiet. 

Jeśli chcesz wypożyczyć określony przedmiot od innego użytkownika to jedyny koszt, jaki ponosisz to kwota, którą ustalisz z właścicielem plus ewentualną kaucję, jeśli tak zadecyduje właściciel.

Portal pobiera prowizję od całkowitej kwoty wynajmu (jednak nie więcej niż 100 zł)

4. Czy Rentalo procesuje płatności między użytkownikami?

Rentalo nie procesuje płatności związanych z wypożyczaniem przedmiotów/świadczeniem usług. Jedyna opłata, jaką pobieramy bezpośrednio to prowizja od wypożyczonego przedmiotu, będąca jednocześnie opłatą potwierdzającą rezerwację.

5. Jak długo ważne jest ogłoszenie?

Ważność pojedynczego ogłoszenia to 6 miesięcy.

6. Jak dodać ogłoszenie?

Dodawanie ogłoszeń jest bardzo proste i szybkie, wystarczy, że na stronie głównej klikniesz „dodaj ogłoszenie” znajdujące się w prawym górnym rogu, uzupełnisz wszelkie dane i gotowe! Pamiętaj, że ogłoszenie musi być jeszcze akceptowane przez administratora serwisu.

7. Jak zarezerwować przedmiot?

Jeśli udało Ci się już odnaleźć interesujące Cię ogłoszenie, za pomocą kilku kliknięć możesz otworzyć kalendarz rezerwacji, sprawdzić dostępność i zarezerwować w określonym terminie. Ogłoszeniodawca potwierdzi rezerwację, a pozostałe szczegóły skonsultujecie za pomocą wbudowanego komunikatora. Aby dokonać rezerwacji, konieczna jest wpłata opłaty rezerwacyjnej.

8. Jak mogę odebrać zamówiony przedmiot?

Na odbiór umawiasz się bezpośrednio z właścicielem przedmiotu, zgodnie z Waszymi ustaleniami z czatu pomiędzy stronami transakcji.

9. Czy wypożyczanie przedmiotów innym jest bezpieczne?

Rentalo polega na dobrze znanym z innych aplikacji, systemie oceny i rekomendacji innych użytkowników. Wspólnie budujemy wzajemne zaufanie, dlatego Twoja opinia jest naprawdę ważna.

Dodatkowo udostępniamy nasze propozycje prostych wzoru umowy dla różnych przedmiotów i usług, dzięki której interes obu stron zostaje w podstawowy sposób zabezpieczony. Wzór umowy znajdziesz w dolnej sekcji naszej strony internetowej. Oczywiście możesz także podpisywać umowy, które sam stworzysz. Pamiętaj, aby odpowiednio zabezpieczyć planowaną transakcję, Rentalo nie odpowiada za wszelkie problemy związane z udostępnionymi dobrami i usługami.

10. Czy serwis rentalo.pl pobiera kaucję?

Nie, serwis nie pobiera kaucji, nie uczestniczy też w jej rozliczeniu pomiędzy właścicielem przedmiotu a użytkownikiem korzystającym. Kaucja jest rozliczana bezpośrednio pomiędzy stronami najmu, w formie, którą sami ustalają np. gotówkowej lub przelewem.

  • Szukaj przedmiotów: