fbpx

Zresetuj Hasło

Dodaj ogłoszenie
kliknij, aby włączyć zoom
Nic nie znaleziono.
otwórz mapkę
Opcje Wyszukiwania
Wyniki wyszukiwania
22 maja 2020

Jak urządzić balkon

Spraw, by Twój balkon był oazą spokoju i relaksu. Zadbaj o niego po zimie i stwórz miejsce, gdzie miło spędzisz czas w pogodne dni. 

Jak uporządkować i urządzić balkon

Porządki

Po zimie Twój balkon jest pełen brudu i kurzu. Zacznij więc od czyszczenia balustrad i parapetów, jeśli jest taka potrzeba – pomaluj je na nowo. Następnie należy zadbać o balkonową podłogę. Jeżeli chcesz to zrobić szybko i bez większego wysiłku, wypożycz myjkę ciśnieniową. Po umyciu zadbaj o pielęgnację – w zależności od tego, z jakiego materiału jest wykonana powierzchnia Twojego balkonu – użyj odpowiedniego środka do jego pielęgnacji. W przypadku drewnianych powierzchni świetnie sprawdzi się lakierobejca lub olej, a przy betonowych – farba do betonu.

Sprzęt

Jeżeli Twój balkon przypomina składzik na sprzęt, czas to zmienić. Niepotrzebne rzeczy wynieś, sprzedaj lub wynajmij. Balkon to nie odpowiednie miejsce na składowanie rzeczy, bo mogą się one zniszczyć w czasie zimy – śnieg, wilgoć, mróz to nie są sprzyjające warunki do przechowywania. Jak już pozbędziesz się zbędnych rzeczy, to zastanów się jak urządzić balkon. Wybierzesz opasłe fotele, krzesełka czy pufy? Na wielu portalach można znaleźć również pomysły na diy i zrobić siedziska ze skrzynek lub palet. Jeżeli masz mały balkon, stawiaj raczej na składane meble. W tak uporządkowanej przestrzeni można już sadzać kwiaty! A czy wiesz, że meble na balkon możesz również wypożyczyć? Dzięki temu co sezon możesz zmienić styl swojego balkonu! 

Kwiaty

Jeżeli masz mały balkon to na pewno nie sprawdzą się stojące donice. Wszystko co będzie stało na podłodze balkonu zmniejszy jego powierzchnię użytkową i będzie się on wydawał zagracony. Jest wiele rozwiązań, gdzie umieścić kwiaty:

  • w donicach na poręcz
  • na regale ściennym
  • na haczykach przymocowanych do ściany

A jakie kwiaty najlepiej posadzić na balkonie, by kwiaty pięknie kwitły cały sezon? Petunia kaskadowa, dobrze rośnie w słońcu i w żyznej ziemi, ale wymagaj częstego nawożenia i podlewania. Nie lubi silnych opadów deszczu i wiatru, więc nie nadaje się na nieosłonięte, wysoko położone, balkony. Bratki dobrze sprawdzą się na balkonach nasłonecznionych, ale nie przez cały dzień. Najlepiej od strony wschodniej lub zachodniej. Wymagają regularnego podlewania. Kwitną od marca do czerwca. Idealnie sprawdzą się również zioła, takie jak np. mięta lub bazylia! 

Jak urządzić balkon, by stał się jeszcze bardziej przytulny? Możesz wyposażyć go w miękkie koce i poduszki, czy lampiony i świeczki. I gotowe. Teraz możesz zrelaksować się z filiżanką ulubionej kawy lub herbaty, albo wypożyczyć przenośnego grilla i zaprosić znajomych, by pochwalić się efektami swojej pracy.

Ostatnio na naszym blogu: https://rentalo.pl/wynajem-kampera-sprawdz-co-musisz-wiedziec/

Kategoria: Blog

Elektryczna kosiarka o mocy 650 W

30 zł

Kosiarka traktorek John Deere 2653B

400 zł

Kosiarka John Deere

200 zł

Kosiarka spalinowa MoeBot 2600 Robot

180 zł

Traktor ogrodowy John Deere X758

120 zł

Grabie stalowe 42 cm

10 zł

  • Szukaj przedmiotów: