fbpx

Zresetuj Hasło

Dodaj ogłoszenie
Opcje Wyszukiwania
Wyniki wyszukiwania
17 kwietnia 2020

Wiosenne porządki w ogrodzie – wynajem sprzętu ogrodowego

Nadchodzi wiosna, a z nią wiosenne prace w ogrodzie, bądź na działce. Jeżeli nie posiadamy całego potrzebnego sprzętu, albo mamy jakiś nowy pomysł, który chcemy zrealizować, możemy potrzebne rzeczy po prostu wypożyczyć! Zobaczmy, jak wygląda wynajem sprzętu ogrodowego i jakie narzędzia mogą być przydatne?

Wynajem sprzętu ogrodowego – plusy i minusy

Zadbany ogródek to wizytówka każdego domu, tak więc warto o niego zadbać po zimie. Części sprzętu ogrodniczego zapewne sami już się dorobiliśmy, ale może się okazać, że natchnieni wiosenną aurą zechcemy zaaranżować coś nowego. Każdy sezon w ogrodzie wiąże się też z wykonywaniem innych prac, a więc i korzystania z innych narzędzi, których nie zawsze posiadamy.

Niektóre narzędzia ogrodnicze są bardzo drogie, a także zajmują bardzo dużo miejsca. Tym bardziej więc warto zastanowić się nad wynajmem.
Dużą zaletą wypożyczania jest to, że potrzebne nam rzeczy możemy mieć praktycznie od ręki. Wynajem sprzętu ogrodowego będzie również tańszy, niż zakup nowego, a nie zawsze budżet domowy pozwoli na taką inwestycję. Sprzęt, który wypożyczamy, będzie w pełni przygotowany do użytku, więc nie musimy się martwić, że zapomnimy o jakimś małym, acz niezbędnym dodatku. Zważywszy na to, że narzędzi ogrodowych nie używamy cały rok, tym bardziej opłaca się je wypożyczyć, bez konieczności gospodarowania dodatkowego miejsca na przechowywanie.

Minusy? Nie każdy sprzęt opłaca się wypożyczać, szczególnie jeżeli często pracujemy w ogrodzie. To tych narzędzi należą przede wszystkim drobne, ręczne narzędzia, jak nożyce, motyka, grabie.
Warunki wypożyczania są bardzo korzystne: płacimy za użytkowanie, nie musimy przejmować się naprawami (chyba że uszkodzenie jest z naszej winy). Za zaoszczędzone przy wynajmie pieniądze można zakupić dodatkowe rośliny bądź środki do pielęgnacji.

Jakie sprzęty ogrodnicze opłaca się wynająć

Zanim zaczniemy nasze prace nad kwiatami, należy przede wszystkim zgrabić resztki po zimie i uporządkować ogródek z chwastów, zanim zaczną się rozsiewać. Następnie zabieramy się za przekopanie grządek, sianie i nawożenie. Jeżeli mamy w ogrodzie lub na działce drzewa czy krzewy owocowe – warto jest je przyciąć, by pozbyć się uszkodzonych, suchych, połamanych i chorych gałęzi. To również pora, aby zdjąć zimowe osłony z roślin.
W kwietniu można sadzić kwitnące krzewy, np. róże. Jeżeli zależy nam na konkretnym kolorze to najlepiej kupić krzew, który właśnie zaczął kwitnąć. Wtedy będziemy mieli pewność, że roślina zakwitnie na następny rok i to w tym kolorze, na którym nam zależy.

Glebogryzarka i siewnik do trawy

Jeżeli mamy zamiar siać trawę, może nam się przydać glebogryzarka, która rozbije i spulchni ziemię. Glebogryzarka przyda się nie tylko przy zakładaniu trawnika, ale także w trakcie przygotowywania miejsca pod uprawę nowych roślin. Jeżeli chcemy równo wysiać ziarna i oszczędzić przy tym czas dobry pomysłem będzie też wypożyczenie siewników mobilnych. Są bardzo tanie, ich koszt to ok. 20 zł za dzień, natomiast glebogryzarka to koszt ok. 30 zł za dzień.

Dmuchawa do liści

Dmuchawa do liści jest zazwyczaj potrzebna jedynie przez kilka dni w roku. Koszt wypożyczenia to ok. 40-60 zł za dzień, natomiast kupno dobrego sprzętu to już koszt od 600 zł.

Łuparka

Łuparka to już bardziej specjalistyczny sprzęt, który służy do rozłupywania drewna. Znacznie przyspiesza niektóre prace ogrodowe. Koszt wypożyczenia to ok. 40-60 zł za dzień, natomiast zakup nawet najtańszego sprzętu to już koszt rzędu 500 zł, gdzie nie zawsze cena idzie w parze z jakością.

Kosiarki i odkurzacze

Do koszenia trawników zwykle używa się kosiarek spalinowych lub elektrycznych. Jeśli jednak mamy duży ogród to lepszym wyborem byłby traktor ogrodowy, przystosowanych do koszenia trawy. Trudno dostępne miejsca, np. przy płocie lub przy grządkach można wykosić kosą spalinową. Koszt najmu kosiarki to ok. 50 zł za dobę za kosiarkę elektryczną lub spalinową, a ok. 200 zł za dobę za traktorek ogrodowy przeznaczony do koszenia. Przy tego typu sprzęcie należy się jednak liczyć z opłaceniem kaucji.
Porządkując ogród, nie należy zapominać o wygrabianiu liści. Można tego dokonać szybciej za pomocą odkurzacza ogrodowego z funkcją dmuchawy, albo tradycyjnie grabiami. Pamiętajmy również o rynnach! Na rynku są dostępne specjalne urządzenia do ich czyszczenia.

Prace wiosenne w ogrodzie

Oczka wodne

Jeżeli masz oczko wodne, to należy niezwłocznie oczyścić je po zimie, by fauna i flora mogła właściwie się rozwijać. Z dna stawu należy wybrać gnijące liście, resztki roślin i patyki. Pozostawienie ich na dnie oczka będzie sprzyjało rozwojowi glonów, a te z kolei przeszkadzają w prawidłowym rozwoju zarówno roślin wodnych, jak zwierząt, a tego na pewno chcemy uniknąć.

Meble ogrodowe

Meble ogrodowe wykonane z plastiku, metalu czy z drewna czyścimy wodą z dodatkiem środka do czyszczenia. Do silniejszych zabrudzeń można użyć myjki ciśnieniowej. Jej koszt wynajmu to ok. 80-100 zł za dobę. Można jej również użyć do czyszczenia podjazdu czy ścieżek. Na meblach z wikliny nie używaj mydła, bo może zostać po nim biały nalot.

Ostatnio na naszym blogu: https://rentalo.pl/hulajnoga-elektryczna-kupic-czy-wypozyczyc/

Kategoria: Blog

Elektryczna kosiarka o mocy 650 W

30 zł

Kosiarka traktorek John Deere 2653B

400 zł

Kosiarka John Deere

200 zł

Kosiarka spalinowa MoeBot 2600 Robot

180 zł

Traktor ogrodowy John Deere X758

120 zł

Grabie stalowe 42 cm

10 zł

  • Szukaj przedmiotów: