1. Strona główna
  2. >
  3. Blog
  4. >
  5. Czy warto skorzystać z wypożyczalni dekoracji ślubnych?
Poprzedni Następny

Czy warto skorzystać z wypożyczalni dekoracji ślubnych?

Lato niezmiernie kojarzy się z sezonem weselnym. Z pomocą w udekorowaniu sali weselnej pomoże nam wypożyczalnia dekoracji ślubnych.

Czy warto skorzystać z wypożyczalni dekoracji ślubnych?

Trendy ślubne zmieniają się z roku na rok, więc przy organizacji wesela warto wybrać się na targi ślubne, by się zainspirować i odkryć co jest modne. Jeżeli nie planujemy zatrudnić wedding plenera, a o dodatki chcemy zadbać we własnym zakresie, warto zainteresować się wypożyczalnią dekoracji ślubnych. Wypożyczalnia dekoracji ślubnych to doskonały sposób na udekorowanie sali weselnej w tematyce, którą wybraliśmy. 

Wypożyczalnia dekoracji ślubnych - dlaczego warto skorzystać?

1. Oszczędność czasu i miejsca

Jeżeli nie chcemy przepłacać za wesele, to najlepszym wyborem będzie wynajem rzeczy niż ich kupowanie. Wprawdzie sale weselne w pakiecie mogą mieć przewidziane dekorację sali, jednak są to bardzo minimalistyczne dodatki, które nie stworzą takiego klimatu, na jakim nam zależy. Koszty wypożyczenia dodatków mogą być nawet 10 razy mniejsze niż zakup dekoracji, które mogą się przydać tylko przy tej jednej okazji. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można przeznaczyć na podróż poślubną.

Dodatki weselne z reguły kompletujemy z wyprzedzeniem, aby wszystko było na czas. Wynajem dekoracji pozbawia nas problemu przechowywania, ponieważ wypożyczalnia dostarczy je nam na 1-2 dni przed weselem. Ma to szczególne znaczenie, jeżeli urządzamy wesele np. w plenerze i chcemy wypożyczyć stoły, krzesła i zastawę. 

2. Spójność i duży wybór

Jeżeli mamy tematykę, którą chcemy się kierować przy dekoracji sali, to wypożyczalnia dekoracji ślubnych będzie strzałem w dziesiątkę. W jednym miejscu znajdziemy dodatki, które będą do siebie pasowały, nie tracąc przy tym czasu na jeżdżenie po kilku sklepach w celu znalezienia idealnie dopasowanych elementów dekoracyjnych. Dekoracje weselne nie są zbyt popularne w sklepach, więc znalezienie odpowiednich może zając nam sporo czasu. Wypożyczalnia zaoferuje nam wiele dodatków pasujących do stylu naszego wesela. Do tego profesjonaliści doradzą nam w wyborze kolorów i materiałów.

Większość zakupionych rzeczy będzie trzeba rozłożyć, a jeżeli planujemy ich sprzedaż po weselu - to z powrotem złożyć i zapakować. Wypożyczalnie dekoracji dostarczą nam przedmioty już złożone, możemy zdecydować się również na opcję z czyszczeniem i z odbiorem. Wtedy to wypożyczalnia odbiera dekoracje i zajmuje się ich czyszczeniem. 

Kiedy lepiej wypożyczyć, a kiedy kupić?

Im większa liczba gości i stołów, tym bardziej kupowanie staje się nieopłacalne. Świecznik może być miłą pamiątką, ale w ilości 15 sztuk czy więcej staje się kłopotem. To samo może dotyczyć opasek na serwetek, które w ilości 100 sztuk są tylko stratą pieniędzy. Jeżeli koniecznie chcemy zakupić dodatki, które zostawimy sobie na pamiątkę, warto postawić na elementy, które staną na stole głównym, a potem w naszym mieszkaniu.

Warto wybrać wypożyczalnię dekoracji ślubnych przy przedmiotach o dużej wartości, np. fotobudka czy maszyna do baniek i dymu, a które na pewno po weselu już się nie przydadzą. 

Nie zawsze uda nam się wypożyczyć coś, co uznajemy za niezbędne na weselu. Dotyczy to przede wszystkim dedykowanych ścianek weselnych. Zakupić będziemy musieli również dodatki jednorazowe: żywe kwiaty, zawieszki na alkohol i winietki. Dużo rzeczy można wykonać samemu, np. drobne upominki na pożegnanie gości. 

Wybierzcie w wypożyczalni to, co się Wam podoba i stworzy dla Was piękną oprawę, a po wszystkim, gdy już dekoracje nie będą potrzebne, po prostu je zwrócicie. W ten sposób nie tylko zaoszczędzicie pieniądze, ale także środowisko, unikając zbędnego kupowania nieużytecznych rzeczy. 

Podsumowanie - wypożyczalnia dekoracji ślubnych

Najmniej oczywistą zaletą wypożyczalni dekoracji ślubnych jest elastyczność. Jeżeli organizujemy ślub w plenerze, a pogoda nie dopisze, zawsze jest opcja, by zmodyfikować zamówienie w wypożyczalni i zaradzić złej pogodzie, np. z pomocą namiotów eventowych. Szeroki asortyment gwarantuje nam spójność tematyki weselnej, a profesjonalni doradcy pomogą nam wybrać idealne dodatki. Wypożyczanie dekoracji ślubnych to oszczędność, nawet w przypadku ślubów organizowanych “na ostatnią chwilę”, albo kiedy przewidziana dekoracja sali nie spełnia naszych oczekiwań.

Ostatnio na naszym blogu: https://rentalo.pl/czy-wynajem-wozkow-widlowych-to-rozwiazanie-dla-kazdego/

Poprzedni Następny