1. Strona główna
  2. >
  3. Blog
  4. >
  5. Bagażnik dachowy, przyczepa, laweta - dlaczego warto wypożyczać sprzęt samochodowy?
Poprzedni Następny

Bagażnik dachowy, przyczepa, laweta - dlaczego warto wypożyczać sprzęt samochodowy?

Czy warto wynająć bagażnik dachowy?

Rodzinne wakacje, przeprowadzka, wypad weekendowy z przyjaciółmi, zakup nowego samochodu – różnorodne okazje sprawiają, że czasami potrzebujemy dodatkowego sprzętu samochodowego, z którym możliwe będzie komfortowe przemieszczanie się z dodatkowym załadunkiem. Naprzeciw takim sytuacjom wychodzi nam możliwość wypożyczenia bagażników samochodowych, przyczepek czy lawet, z którymi każda sytuacja będzie do opanowania!

Bagażnik lub przyczepa na większe bagaże – wypożycz i ciesz się podróżą!

Wraz z pojawieniem się na świecie dzieci, bardzo często okazuje się, ze rodzinne wypady całą bandą są niemałym wyzwaniem – zwłaszcza gdy chcemy zapakować wszystkie niezbędne na wyjazd rzeczy. Przytłaczające bagaże bywają przyczyną wielu stresów, ale wcale tak być nie musi! Wyjazd własnym samochodem może być całkiem przyjemny, jeżeli skorzystamy z wypożyczenia dodatkowego sprzętu, który pomoże ogarnąć cały rozgardiasz. Każdy może zatem znaleźć idealną opcję dla siebie.

Przyczepa samochodowa

Niewielka przyczepa wypożyczona na wyjazd, pozwala w prosty sposób zwiększyć powierzchnię pakowną pojazdu. Mocowana na hak sprawdzi się w przypadku większości samochodów i jest idealnym rozwiązaniem dla większych pakunków. Pomieści walizki, torby, namioty, rowery i wszelkie inne akcesoria niezbędne podczas wyjazdu. W samochodzie z kolei zyskujemy dzięki niej przestrzeń, która zapewnia komfortową i bezpieczną jazdę. Wynajem przyczepki nie jest drogi, a jej wykorzystanie może wesprzeć nas nie tylko w podróżach, ale np. podczas przeprowadzki, w transportowaniu rzeczy o większych gabarytach i wielu innych. 

Wynajem bagażników dachowych

Bagażniki dachowe to kolejna genialna opcja. Wypożyczenie ich na dłuższą trasę, to doskonały sposób na komfortową i bezpieczną podróż ze wszystkimi bagażami, których potrzebujemy. Większość samochodów posiada możliwość umocowania tego rodzaju sprzętu, a dodatkowo, wypożyczyć można różne modele, które z pewnością spełnią nasze oczekiwania. Taka opcja z powodzeniem zastąpi klasyczny bagażnik, w którym np. podróżuje nasz pupil. 

Bagażniki rowerowe

Bagażniki rowerowe stanowią świetny sposób na zabranie ukochanych rowerów na aktywny wypad. Ich wypożyczenie pomoże bezpiecznie zamocować dwukołowce na dachu lub z tyłu pojazdu. Sporadyczna potrzeba skorzystania z  bagażników rowerowych sprawia, że znacznie taniej jest je wypożyczyć niż kupować na stałe. Jest to również świetna alternatywa na nieplanowany, spontaniczny wypad, gdy nie chcemy tracić czasu na zakup nowego sprzętu. 

Zalety wypożyczenia przyczep i bagażników samochodowych

Duże rodziny, jak również osoby, które lubią podróżować w większej grupie doskonale wiedzą, jak trudnym zadaniem jest zapakowanie wszystkich i wszystkiego. Ubrania, kosmetyki, środki higieniczne, a w przypadku dzieci także zabawki, wózki czy łóżeczko turystyczne – to tylko namiastka tego co może się przydać. Już kilkudniowy wypad może być kłopotliwy, dlatego mając możliwość wypożyczenia dodatkowego miejsca na bagaże, można uratować całą sytuację. 

Wśród plusów skorzystania z tego rozwiązania wymienić możemy większe bezpieczeństwo podróży, sporą przestrzeń do pakowania, a także dużą funkcjonalność dzięki dodatkowym przegrodom czy kieszonkom. Wykorzystanie bagażnika lub przyczepki jest bardzo komfortowe dla kierowcy, który zyskuje przestrzeń i lepszą widoczność podczas podróży – całe wnętrze auta jest pozbawione niechcianych drobiazgów. Do bagażnika czy przyczepki można zapakować nie tylko torby z najprzydatniejszymi przedmiotami, ale i sprzęt sportowy czy jedzenie. 

Przeprowadzka lub zakup samochodu zza granicy? Przyczepka lub laweta idealny rozwiązaniem

Gdy staje przed nami widmo przeprowadzki, wynajem przyczepki może okazać się rewelacyjnym wyjściem z trudnej sytuacji. Odpowiednio duża przestrzeń przyczepki, pozwoli pomieścić nasz „majątek życia” bez większego problemu. Firmy zajmujące się przeprowadzkami często oferują swoje usługi w wygórowanych cenach, bądź dysponują odległymi terminami, a wypożyczając przyczepkę, możemy przetransportować swoje rzeczy kiedy nam pasuje i w niskiej cenie. 

Laweta to kolejna opcja, dzięki której szybko przetransportujemy pojazd np. samochód zakupiony za granicą, bądź zabytkowy okaz, którego nie chcemy uszkodzić. Wynajem lawety będzie tańszą alternatywą niż zamówienie transportu przez specjalistyczną firmę.

Kupić czy wypożyczyć?

Zakup bagażnika samochodowego czy przyczepki nie należy do tanich. Podczas inwestycji tego rodzaju, warto stawiać na modele z wyższej półki, co w przypadku korzystania z nich sporadycznie jest mało opłacalne. Wypożyczenie bagażnika dachowego, rowerowego czy przyczepki, które będą dopasowane do naszych potrzeb, staje się zatem wyborem najbardziej ekonomicznym, plus zaoszczędzimy też miejsce, a często i pieniądze na ich przechowywanie. Co warto dodać, to w przypadku lawety czy przyczepki, wynajmując je, nie musimy martwić się o ich ubezpieczenie – pokrywa je właściciel. Wypożyczenie sprzętów tego rodzaju to opcja idealna na jednorazowe lub sporadyczne potrzeby. 

Ostatnio na blogu: https://rentalo.pl/blog/wynajem-samochodow-terenowych

Poprzedni Następny