fbpx

Zresetuj Hasło

Dodaj ogłoszenie
kliknij, aby włączyć zoom
Nic nie znaleziono.
otwórz mapkę
Opcje Wyszukiwania
Wyniki wyszukiwania
27 sierpnia 2020

Ile kosztuje wynajem kajaka?

Podczas ładnej pogody mamy większą chęć na spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Wielu z nas lubi aktywny wypoczynek, więc szukamy atrakcji na ten wakacyjny czas. Jedną z wielu możliwości jest wynajem kajaka.

W zależności od tego, w jakiej okolicy mieszkamy, spływ kajakowy może kosztować nas mniej niż wyjście na miasto. Więc jeżeli nie spróbowaliście jeszcze spływu kajakiem, bo baliście się kosztów, to teraz nie ma już wymówek!

Jeżeli spływ jest organizowany przez wypożyczalnie, to koszty oscylują między 30 a 80 zł za jednodniową trasę. Cena jest zależna od popularności spływu i jego długości. Indywidualny wynajem kajaka jest tańszy, bo oscyluje w okolicach 25-50 zł za dzień.

Wynajem kajaka – na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na jakość sprzętu. Czasy kajaków poliestrowych już minęły, standardem są teraz kajaki polietylenowe, dużo wygodniejsze, lżejsze i bardziej odporne na uszkodzenia. Kajak powinien posiadać regulowane fotele i podnóżki, by móc wygodnie w nim siedzieć. Upewnijmy się, że kajaki są w dobrym stanie technicznym. To samo dotyczy wioseł. Ciężkie drewniane wiosła to już przeżytek, lepiej się pływa, używając nowoczesnych, lekkich i wytrzymałych wioseł. Pamiętajmy również o bezpieczeństwie! Nie należy wypływać kajakiem bez dobrze dopasowanego kapoka. Kamizelki muszą posiadać także odpowiednie atesty.

Aby wynająć kajak, nie jest potrzebna karta pływacka. Jeżeli wybieramy opcję zorganizowanego spływu, to pamiętajmy, że takie imprezy może organizować firma posiadająca Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki. Warto wtedy też zapoznać się z długością trasy, jakie opcje są zapewnione przez organizatora, a o co należy zadbać we własnym zakresie oraz jakie są warunki ubezpieczenia NNW.

Spływy kajakowe zorganizowane

Zalety:

  • wygoda, jeżeli nie chcemy zastanawiać się jak po spływie dostać się do z powrotem do samochodu pozostawionego w górze rzeki, gdzie przenocować, jak rozplanować trasę, co zrobić z bagażami i zaopatrzeniem;
  • jeżeli to będzie nas pierwszy raz na kajaku lepiej wybrać spływ zorganizowany: przed spływem odbywa się szkolenie, a podczas spływu możemy liczyć na stałą obecności wykwalifikowanej kadry.

Wady

  • dla osób już zaawansowanych minusem może być konieczność dostosowania się do programu imprezy, trasy, z góry założonych miejsc noclegowych oraz tempa płynięcia innych kajakarzy w grupie.

Spływy kajakowe indywidualne

Zalety

  • we własnym zakresie decydujemy gdzie i z kim wybieramy się na spływ;
  • samy decydujemy o noclegu i o dziennych etapach do przepłynięcia.

Wady

  • wymagane jest minimalne doświadczenie kajakowe. Trzeba dobrać odpowiednio obsadę i umieć spakować kajak;
  • koszty transportu bywają wyższe niż w przypadku spływów organizowanych.

W przypadku jednodniowych spływów kajakowych nie ponosimy dodatkowych kosztów transportu, ale też nie mamy wpływu na trasę. Jednak decydując się na spływ kajakowy dla grupy, trasa jest przygotowywana pod uczestników, zależnie od ich stopnia przygotowania. Zorganizowane spływy są dedykowane dla osób, które cenią sobie wygodę lub są początkujący. Indywidualny wynajem kajaków to opcja doświadczonych osób, które potrafią poradzić sobie podczas spływu.

Kupno czy wynajem kajaka?

Jeżeli kajakarstwo traktujemy tylko jako atrakcję to zakup drogiego i porządnego sprzętu, który będziemy użytkować okazjonalnie, jest nieopłacalny. Natomiast jeżeli zamierzamy pływać w miarę regularnie (także w pozostałą część roku, nie tylko latem), to warto wtedy przemyśleć zakup własnego kajaka.

Kupując własny kajak, musimy jednak zastanowić się, czy będziemy w stanie go przetransportować. Pamiętajmy, że o ile w przypadku niewielkich kajaków wystarczy zwykły bagażnik dachowy i pas transportowy, to przy zakupie bardzo długich bądź kilkuosobowych kajaków niezbędna będzie przyczepa samochodowa albo specjalna przyczepa do kajaków.

Ostatnio na naszym blogu: https://rentalo.pl/czy-warto-skorzystac-z-wypozyczalni-dekoracji-slubnych/

Kategoria: Blog

Kajak

50 zł

Wypożyczalnia kajaków

40 zł

  • Szukaj przedmiotów: