1. Strona główna
  2. >
  3. Blog
  4. >
  5. Sprzęt nagłaśniający - idealny na imprezę i eventy
Poprzedni

Sprzęt nagłaśniający - idealny na imprezę i eventy

Zabawa andrzejkowa, impreza karnawałowa, uroczystość rodzinna, spotkania służbowe, czy wydarzenia na świeżym powietrzu wymagają odpowiedniej oprawy dźwiękowej. Bez względu na to, czy event odbywać się będzie w plenerze, restauracji, czy w jakiejś większej sali, aby zapewnić świetny klimat z muzyką w tle, bądź też fachowo obsłużyć konferencję, szkolenia czy stoisko targowe – dobre nagłośnienie będzie nieocenione. Jeżeli nie chcesz inwestować w profesjonalny sprzęt na jedną czy raptem kilka okazji, wypożyczenie nagłośnienia dostosowanego do tego rodzaju wydarzeń może okazać się strzałem w 10!

sprzęt nagłaśniający na eventy

Każdy, kto planuje uroczystość rodzinną czy innego typu event, najpierw stara się zorientować, czym dysponuje np. w domu, wśród znajomych, czy w firmie. Niestety w większości przypadków (gdy planujemy imprezę z rozmachem) sprzęt dla użytku domowego jest zdecydowanie niewystarczający dla realizacji określonego wydarzenia. Tradycyjne sprzęty mają wiele zalet, jednak wykorzystane w obsłudze większych aniżeli domówka czy impreza firmowa w niewielkim biurze wydarzeń, rzadko zdają egzamin. Dla imprezy z pompą konieczne stają się profesjonalne rozwiązania w zakresie nagłośnienia, które uczynią ją niezapomnianą.

Co warto wypożyczyć?

Wśród sprzętów, które zdecydowanie warto wypożyczyć, gdy to, czym operujemy na co dzień, nie spełnia wymagań, a zakup fachowych urządzeń nie do końca ma sens, wymienić możemy:

  • Mikrofony i kolumny głośnikowe – mało który domowy sprzęt posiada wejście na mikrofon, a nawet jeśli go ma, jego wykorzystanie jest bardzo ograniczone.  Kolumny głośnikowe nie są w stanie podołać dużej dynamice dźwięku, jaki generuje stosowanie mikrofonu, przez co ucierpi na tym i sprzęt i nasze wrażenia estetyczne. Stawiając na wypożyczone, profesjonalne kolumny głośnikowe możemy korzystać z możliwości mikrofonu w pełni. Z kolei, gdy organizujemy większy event, genialne będą głośniki estradowe, które cudownie wesprą występy muzyczne, przemówienia ze sceny, a także wspomogą instrumenty umożliwiając komfortowe podpięcie gitary itp. dla najlepszych efektów.

Korzystanie z dobrze dopasowanego do potrzeb imprezy sprzętu nagłaśniającego pozwala rozproszyć dźwięk po całej sali lub na większym obszarze. Muzyka, śpiew czy głos konferansjera jest dzięki tym rozwiązaniom odpowiednio ustawiony i ma czystą barwę. Co więcej, stosując profesjonalny sprzęt na imprezach, nie musimy się obawiać ich obsługi - już krótkie szkolenie, pomoże sprawnie posługiwać się nagłośnieniem podczas każdego wydarzenia.

  • Laptop i rozwiązania niwelujące zakłócenia – obsługa muzyki wymaga dobrego sprzętu nagłośnieniowego, ale i komputera, który pomoże sprawnie odtwarzać muzykę, np. w przerwach między występami czy w charakterze tła przy prezentacjach, toastach itp. Mając profesjonalny sprzęt nagłośnieniowy, warto połączyć go z laptopem wzbogaconym specjalnymi filtrami, które pozwolą zniwelować zakłócenia powstałe przy pracy zasilaczy laptopów. Efekt przyjemnego dźwięku wydobywającego się z głośników gwarantowany!

Sprzęt nagłośnieniowy dobrze dopasowany sprawi, że zarówno imprezy, eventy, zabawy, obsługa stoisk targowych, konferencji, warsztatów czy szkoleń będzie komfortowa jak i zrobi większe wrażenie. 

Kiedy warto zdecydować się na wypożyczenie nagłośnienia?

Jeżeli na co dzień nie zajmujesz się organizowaniem eventów, a raz na jakiś czas potrzebujesz sprzętu nagłośnieniowego, wypożyczenie to optymalna opcja. Korzystając z usług profesjonalnych zespołów muzycznych itp., zapewne otrzymasz nagłośnienie w pakiecie, jednak w sytuacjach, w których  cała organizacja należy do Ciebie czy Twojej firmy, sprzęt pożyczony na tę jedną jedyną imprezę będzie znacznie tańszą i prostszą alternatywą. 

Możliwości, jakie oferują fachowe rozwiązania nagłośnieniowe, są ogromne, a dobierając sprzęty, możemy kierować się naszymi indywidualnymi potrzebami, dobierając głośniki, mikrofony i pozostałe akcesoria do potrzeb określonego wydarzenia. To jak duża będzie impreza, gdzie będzie miała miejsca czy jaka forma przekazu odbywała się będzie poprzez nagłośnienie, ma kluczowe znaczenie dla doboru tych najbardziej stosowanych i praktycznych. Dla małej imprezy w niewielkiej sali restauracyjnej nie potrzebujemy głośników estradowych, z kolei przy wydarzeniu w plenerze, gdzie obszar imprezy obejmuje z reguły sporą przestrzeń, takie solidne nagłośnienie stanie się koniecznością. Wypożyczanie sprzętu nagłaśniającego pozwala stworzyć idealny klimat i najlepsze efekty dźwiękowe doskonałe dla poszczególnych potrzeb eventów, dlatego nie sposób odmówić im praktyczności.

Wypożyczenie nagłośnienia, którego potrzebujemy sporadycznie ma jeszcze jedną ważną zaletę – po wydarzeniu zwracamy je z powrotem, bez obaw o jego magazynowanie, serwisowanie i inne działania, których wymaga obsługa tego rodzaju sprzętu. Korzystając z takiego rozwiązania, zyskujemy zatem doskonałe efekty dźwiękowe, super wspomnienia i sporo oszczędzamy.

Poprzedni